Sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgiye sayfamızdan erişebilirsiniz. Çerez Politikası sayfamızdan erişebilirsiniz.

Vizyon Tarihi: 14.12.2018
Süre: 135 Dakika
Tür: Dram

Özet CGV Arthouse salonlarında! Oscar ödüllü yönetmen ve yazar Alfonso Cuarón'un (Yerçekimi, Son Umut, Y Tu Mama Tambien) bugüne kadarki en kişisel projesi olan ROMA, Meksiko'nun orta sınıftan ailelerin yaşadığı Roma mahallesindeki bir evde hizmetçi olarak çalışan genç Cleo'yu (Yalitza Aparicio) konu alıyor. Kendisini yetiştiren kadınlara bir sevgi mektubu niteliğindeki filmde Cuarón, kendi çocukluğunu anımsayarak 1970'lerin çalkantılı siyasi ortamındaki sosyal hiyerarşi ve aile içi çatışmaların canlı ve duygusal bir portresini çiziyor.

Yorumlar

Hayatımda izlediğim en mükemmel filmlerden biriydi ve Godfather gibi klasik filmlerin arasına güçlük çekmeden girebilecek mükemmellikteydi. Beni üzen şey bu filme çok çok az sinema salonunda yer verilmesi oldu. Bunun gibi filmlerin kendine has, azımsanamayacak bir kitlesi var; bu tarz filmlerin günde en azından 1 seanslığına da olsa sokulması. Hem izleyici, hem de Türkiye'deki sinema platformu açısından gerçekten güzel bir hamle olurdu ve insanlar Roma gibi şaheserleri zevkle izleyebilirdi.

07.03.2019
Serdar S***

Yorum Yaz

Her Pazartesi ve Çarşamba Paribu Cineverse'te Halk Günü

Menülerde %20 İndirim Seni Bekliyor!

Siz Bitti Demeden Mısır Bitmez!

İletişim İznini Ver, CGV Cinema Club Ayrıcalıklarını Keşfet!

Vizyondaki Diğer Filmler

Tüm Filmler